آزمونهای تافل، تولیمو و آیلتس!

بهتر است ابتدا در كدام یک از آزمونهای تافل، تولیمو و آیلتس شركت نمایم؟ ضمنا شرایط آن را هم بفرمائید.

PARI عضو عادی پرسیده شده در ۲۸-۱۱-۱۳۹۳ در علمی.
اضافه کردن نظر

سلام
آزمون آیلتس (INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده است. اکثر دانشگاههاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک IELTS را بعنوان یکى از مهمترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قید کرده اند. این آزمون مشترکاً از سوى ۳ سازمان معتبر IELTS AUSTRALIA – CAMBRIDGE – BRITISH COUNCIL طراحى و توسط نمایندگى‌ها در بیش از ۲۷۰ مرکز مختلف در بیش از ۱۱۰ کشور جهان برگزار مى شود.سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.
آزمون تافل (TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE) بعنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است و بکار گرفته مى شود و یک آزمون جـامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان، مورد نیـاز می‌باشد. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند.
تافل آزمونی است که توانایی داوطلب را در درک و کاربرد انگلیسی امریکایی می سنجد اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یک لهجه خاص.
برای مهاجرت به کشور های کانادا و استرالیا آزمون آیلتس ضروری است و برای دریافت بورسیه های تحصیلی، استخدام در مراکز دولتی و یا شرکت های بازرگانی ممکن است کسب حد نصاب امتیاز در تافل از شما خواسته شود.
بنابر اطلاعات وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S) شش هزار موسسه در ۱۱۰ کشور دنیا و تقریبا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا برای پذیرش، اعطای بورس تحصیلی، و فارغ التحصیلی نمرات تافل را ملاک قرار می دهند. سایت رسمی ایلتس هم آمار و ارقام مشابهی را در خصوص مقبولیت آیلتس ذکر می کند.
نتایج هر کدام از آزمون های ایلتس و تافل به مدت دو سال اعتبار دارند.
آزمون آیلتس دو نوع مختلف موجود می‌باشد:
آکادمیک (ACADEMIC) و عمومی (GENERAL TRAINING)
افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان را دارند، می‌توانند از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند.
انواع آیا آزمون تافل بیشتر در نحوه برگزاری آن ها معنا پیدا میکند. ابتدا آزمون تافل به صورت کاغذی (PBT) بود و داوطلبان جواب پرسش ها را با مداد روی روی پاسخنامه علامت می زدند. با پیشرفت تکنولوژی، تافل به صورت کامپیوتری (CBT) هم رایج شد. اما امروز فقط به صورت های کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) برگزار می شود. مقیاس نمره در هر کدام از این آزمون ها متفاوت است.
نتایج امتحان آیلتس حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود. فرم اعلام نتایج شامل ۵ نمره متفاوت است (۴ نمره مربوط به هریک از ۴ بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است).
امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ را شامل مى شود.
امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده مى باشد.
هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى گردد.
تولیمو نیز آزمون پیشرفته زبان سازمان سنجش و آموزش کشور است كه همان‌طور كه از نامش پیداست توسط سازمان سنجش برگزار می‌گردد. این آزمون شامل 140 سوال چهار گزینه ای و یك سوال در بخش نوشتاری در حیطه های زبانی زیر است:
– بخش نوشتاری( یك سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه)
– ساختار و نوشتار زبانی( 40 سوال و مدت پاسخگویی 30 دقیقه)
– خواندن و درك مطلب( 50 سوال و مدت پاسخگویی 55 دقیقه)
– درك مطلب شفاهی( 50 سوال و مدت پاسخگویی 35 دقیقه)
دامنه نمره كل از 217 تا 657 است. نمره بالاتر از 600 عالی ، بین 520 تا 599 خوب، بین 480 تا 519 متوسط و كمتر از 479 ضعیف تلقی می شود. لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین 1 تا 6 می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج خواهد شد.
بنابر توضیحات بالا، پیشنهاد می شود ابتدا هدف تان از دریافت مدرک ارشد در حیطه زبان انگلیسی را مشخص کرده و سپس برای دریافت آن برنامه ریزی نمایید.
پیروز و سربلند باشید

Q & A مدیر ارشد پاسخ داده شده در ۲۸-۱۱-۱۳۹۳ .
اضافه کردن نظر

پاسخ شما

با ارسال پاسخ، شما موافقت خود را با قوانین و مقررات در کانون پرسش و پاسخ اعلام مینمایید.