نحوه نصب ویندوز ۱۰ چگونه است؟

چگونه ویندوز ۱۰ رو بر روی کامپیوتر یا لپ تابم نصب کنم؟

لادن عضو عادی پرسیده شده در ۱۹-۱۰-۱۳۹۴ در رایانه و اینترنت.
اضافه کردن نظر

سلام دوست عزیز

نصب ویندوز ۱۰ همچون سایر نسخه های ویندوز به چند روش امکان پذیر است. شما میتوانید به راحتی با دنبال کردن مراحل زیر آن را بر روی سیستم خود نصب نمایید:

روش های نصب

۱: رایت ویندوز بر روی یک DVD و سپس نصب از طریق بوت

۲: ریختن فایل های ویندوز بر روی یک فلش با قابلیت بوت (آموزش بوت کردن فلش)

برای هر دو روش بالا نیاز به فایل ISO ویندوز ۱۰ خواهید داشت که از قبل باید دانلود کنید. جهت دانلود به لینک دانلود مربوط در سایت مایکروسافت بروید یا از سایت های ایرانی اخرین نسخه را دریافت کنید.

۳: اپگرید کردن ویندوز فعلی خود به ویندوز ۱۰ (آموزش اپگرید کردن به ویندوز ۱۰) از طریق راهنما و نرم افزار موجود در سایت مایکروسافت

بعد از انتخاب یکی از روش های بالا (منظور ۱ یا ۲) و آماده سازی DVD یا فلش بوت و اجرا از طریق بوت سیستم خود وارد مراحل نصب خواهید شد به صورت زیر:

در تصویر زیر بر روی NEXT کلیک کنید

در مرحله بعدی بر روی Install کلیک نمایید

در ادامه شما دو انتخاب پیش روی دارید که یکی نصب ویندوز با حفظ تنظیمات و برنامه های ویندوز قبلی و دیگری نصب ویندوز ۱۰ جدید بدون حفظ تنظیمات و برنامه های ویندوز قبلی است که ما در اینجا گزینه دوم را به شما توصیه  می کنیم. یعنی انتخاب گزینه Custom: install Windows only به صورت زیر:

در گام بعدی درایوی(پارتیشنی) که شما می خواهید ویندوز ۱۰ را در آن نصب کنید انتخاب نمایید. در صورتی که نیازی به پارتیشن بندی جدید دارید میتوانید درایو C مربوط به ویندوز قبلی خود را کامل فرمت و حذف کنید سپس از همان فضای ازاد شده یک درایو جدید برای نصب ویندوز ۱۰ بسازید. در این مرحله دقت نمایید درایوهای دیگه خود که حاوی اطلاعات و فایل های شما هستند حذف نشوند! البته اگه اطلاعات و فایلی بر روی دیگر درایوها ندارید میتوانید کل فضای هارد سیستم خود را فرمت و حذف کنید سپس پارتیشن بندی دلخواه نمایید که یک پارتیشن دلخواه مربوط به درایو C برای نصب ویندوز خواهد بود!

با انتخاب درایو موردنظر نصب ویندوز ۱۰ آغاز میشود

بعد از نصب ۱۰۰ درصدی بخش تنظیمات مربوط به ویندوز (express settings) ظاهر میشود. در این مرحله پیشنهاد ما به شما انتخاب گزینه Use express settings است

در ادامه شما باید اکانت ایمیل مایکروسافت خود را برای اینکه بتوانید از همه امکانات ویندوز۱۰ استفاده کنید وارد نمایید یا اگر اکانتی ندارید بسازید!

ساخت اکانت ایمیل مایکروسافت

در این مرحله این امکان برای شما وجود دارد که تنظیمات کامپیوتر خود را بر اساس یک کامپیوتر دیگر انجام دهید یا تنظیمات را برای همین کامپیوتر جدید انتخاب کنید. پیشنهاد ما گزینه دوم است!

در مرحله اخر شما میتوانید انتخاب کنید که از فضای ذخیره سازی ابری مایکروسافت (وان درایو) برای نگهداری فایل ها و پرونده های خود استفاده نمایید یا نه، در واقع این سرویس فایل های و پرونده های انتخابی شما رو بر روی سرویس موردنظر به صورت خودکار اپلود میکند و برای همیشه حتی بعداز تغییر یا حذف ویندوز قابل دسترس خواهند بود

بعد از طی مراحل فوق ویندوز ۱۰ شما آماده استفاده خواهد بود 🙂

موفق باشید

Q & A مدیر ارشد پاسخ داده شده در ۱۹-۱۰-۱۳۹۴ .
اضافه کردن نظر

پاسخ شما

با ارسال پاسخ، شما موافقت خود را با قوانین و مقررات در کانون پرسش و پاسخ اعلام مینمایید.